Primco s.r.o., Plzeň

                                     Speciální lepící a těsnící hmota výrobce F.H. FULLER

 

 

 

 

swift®seal 2100 swift®seal 4400 (Helmipur SH 100)

 

Charakteristika: Vysoce hodnotná, rychle reagující, elastická jednosložková lepící a těsnící hmota na bázi polyuretanu, vytvrzující pomocí vlhkosti, způsobilá k přelakování.

Použití: Používá se pro elastické lepené spoje, úpravy povrchu a utěsnění hladkoplošných i nerovných materiálů, při výrobě kovových a ocelových konstrukcí, při zhotovování fasád a větracích, klimatizačních a chladících zařízení, při výrobě automobilů a jiných vozidel, vagonů a kontejnerů jakož i při jejich opravách, při stavbě lodí a člunů, v sanitární, dřevařské a montážní technice, při zařízování obchodů atd.

Obzvláště oblíbené použití se naskytuje při montáži kuchyňských linek, zde hlavně pro slepení a vodovzdorné utěsnění spojů pracovních desek. Těsnící hmota je fungicidní, odolná proti mycím prostředkům jakož i ultrafialovému záření a neztrouchniví ani po desetiletích.

Vlastnosti: Těsnící hmota dosahuje výtečné přilnavosti na následujících materiálech: holém, lakovaném a pozinkovaném plechu, barevných kovech, hliníku, zušlechtělé oceli, umělých hmotách z polyuretanu, epoxidové pryskyřice, polyesteru a polyakrylu, na dřevě a dřevitých materiálech, na skle, keramice a minerálních stavebních materiálech jakož i na materiálech z kaučuku a pryže.

Barva: šedá, bílá a černá, pro montáž kuchyňských desek také hnědobéžová

Hustota: cca 1,26

Konzistence: pastézní s dobrou foremní stabilitou

Rychlost vytvrzení: cca 3 mm za 24 hodin (vytvoření povrchového škraloupu za cca 60 minut (v závislosti na teplotě)

Tvrdost Shore A: 50 - 55

Pevnost v tahu: cca 2,1 N/mm2

Pevnost ve střihu: cca 10 N/mm2

E-Modul 100 %: cca 0,8 N/mm2

Max. pohlcení pohybu: cca 10 %

Dodací balení: v kartuších a 310 ml / 12 kusů v kartonu, v hadicových foliích (“salámech”) a 0,72 kg / 12 kusů v kartonu

Pro montáže kuchyňských desek v tubách a 10 g netto / 200 kusů v kartonu (možno i v menších množstvích), v barvách hnědobéžová, bílá, černá a šedá